Opublikowane źródła Orcad schematów elektrycznych v0.6 i inne wiadomości

Wreszcie opublikowaliśmy w naszym repozytorium gitlab plik źródłowy Orcad z najnowszą wersją (v0.6) schematu elektrycznego.

Ten plik jest podstawą projektu PCB, nad którym obecnie pracujemy przy użyciu Mentor Xpedition. Poprzednia wersja schematów wymagała pewnych aktualizacji, aby uwzględnić drobne zmiany, aby dopasować wewnętrzne przestrzenie obudowy Slimbooka. Ponadto schematy są teraz kompatybilne z kartą rozszerzeń we / wy i pozycją zewnętrznych portów znalezionych w modelu obudowy „Elipse”, co zostało uprzejmie dostarczone przez Slimbooka.

Po osiągnięciu celu Fazy 1A (dziękuję wszystkim !!), właśnie rozpoczęła Faza 1B kampanii ukierunkowana na „symulację szybkiej magistrali SI” , innymi słowy, dogłębną analizę integralności sygnałów które wyszły z poprzedniej kampanii.

Po rozmowie z inżynierami aktualnie pracującymi nad PCB powiedziano nam, że publikowanie niekompletnej i potencjalnie wadliwej płytki nie ma większego sensu, ponieważ mogą pojawić się poważne problemy, które zostaną rozwiązane po przeprowadzeniu symulacji magistrali SI. Pod koniec tych długich dyskusji zgodziliśmy się opublikować PCB dopiero po osiągnięciu końca fazy 1B, kiedy wszystkie kontrole zostaną zakończone .

W tym momencie nie możemy ustalić terminu publikacji PCB, ponieważ zakończenie prac nad PCB w dużej mierze zależy od tego, kiedy osiągniemy cel kampanii darowizn w Fazie 1B i kiedy symulacja SI pomoże rozwiązać wszystkie problemy elektryczne, które mogą się pojawić.

Wstępny termin realizacji Phase1B to 16 października, więc pozostały dwa tygodnie na przekazanie pozostałych 4000 euro (około 4700 USD). Jeśli osiągniemy cel, płytka drukowana z symulacją magistrali SI powinna być gotowa do końca listopada.

Open Source Summit + Embedded Linux Conference Europe, 27 października 2020 r

Gotowy do przejścia na laptop Open Hardware GNU / Linux PowerPC?
27 października o godzinie 19:30 czasu GMT na “Open Source Summit + Embedded Linux Conference Europe”

This image has an empty alt attribute; its file name is opem_source_summit.png

Dlaczego dzisiaj można przejść na laptopa Open Hardware GNU / Linux PowerPC? Jako stowarzyszenie non-profit oparte wyłącznie na ochotnikach, dzielę się krokami z naszego doświadczenia przy projektowaniu schematów elektrycznych i PCB notebooka Open Hardware PowerPC. Dlaczego wybraliśmy źródłową licencję sprzętową CERN i dlaczego jesteśmy gotowi na proces certyfikacji OSHWA. Jak rozwiązaliśmy problem, aby mieć obudowę laptopa nawet przy niewielkiej produkcji w niestandardowym i niemodułowym świecie obudów do notebooków. Dlaczego dzięki firmie FOSS jest możliwe (ale niekoniecznie proste) posiadanie systemu operacyjnego i aplikacji w dzisiejszej mniej powszechnej architekturze na rynku konsumenckim, takiej jak Big Endian Power Architecture (PPC64). Dobra praktyka pisania kodów open source niezwiązanych z Endian. Ważne jest, aby uruchamiać aplikacje GNU / Linux na każdej architekturze procesora. Nasze doświadczenie w znalezieniu kodu napisanego tylko dla little-endian, którego potrzebujemy, aby działał na CPU big-endian. 

Wideo i slajdy z naszego wystąpienia na OpenPOWER Summit NA 15 września 2020 r

Slajdy z wystąpienia

Skompiluj
Freedesktop-sdk dla PPC64 Big Endian

Zapraszamy osoby do współpracy w celu rozwiązania problemów Freedesktop-sdk wymienionych poniżej, aby móc skompilować na PPC64 Big Endian. Błędy są głównie związane z konfiguracją infrastruktury Python BuildStream która obsługuje cały system kompilacji.

sdl2-ttf

error during package configuration phase, error on log:

checking for SDL – version >= 2.0.8… no
*** Could not run SDL test program, checking why…
*** The test program failed to compile or link. See the file config.log for the
*** exact error that occured. This usually means SDL was incorrectly installed
*** or that you have moved SDL since it was installed. In the latter case, you
*** may want to edit the sdl2-config script: /usr/bin/sdl2-config
configure: error: *** SDL version 2.0.8 not found!
[00:00:15] FAILURE components/sdl2-ttf.bst: Running configure-commands
[00:03:21] FAILURE components/sdl2-ttf.bst: Command ‘export NOCONFIGURE=1;

ffmpeg-full-ffmpeg

Error during package building configuration. Error:

ERROR: sdl2 requested but not found

If you think configure made a mistake, make sure you are using the latest
version from Git. If the latest version fails, report the problem to the
ffmpeg-user@ffmpeg.org mailing list or IRC #ffmpeg on irc.freenode.net.
Include the log file “ffbuild/config.log” produced by configure as this will help
solve the problem.
[00:00:50] FAILURE extensions/ffmpeg-full/ffmpeg.bst: Running configure-commands
[00:04:03] FAILURE extensions/ffmpeg-full/ffmpeg.bst: Command ‘./configure –prefix=”/usr/lib/powerpc64-linux-gnu/ffmpeg” \

mesa-git-mesa

Error during package building configuration.
Error (not from the top of logfile):

[…] Looking for a fallback subproject for the dependency llvm\ meson.build:1423:2: ERROR: Subproject directory not found and llvm.wrap file not found

Nowa wersja ArcticFox dla PPC64

Dzięki pracy Riccardo Mottola nad łataniem ArcticFox, mamy teraz nowe wydanie tej użytecznej przeglądarki internetowej dostępne do pobrania z naszego repozytorium Debiana dla platformy PPC64 Big Endian.

Poniżej zrzut ekranu przedstawiający ArcticFox działający bardzo dobrze na płycie NXP T2080RDB która ma ten sam procesor, który wybraliśmy dla naszego projektu laptopa i działa na najnowszym jądrze Linuksa (v5.8.11). Oprócz lepszego renderowania stron internetowych, filmy z WebGL i YouTube działają dobrze, co zapewnia przyjemne wrażenia podczas przeglądania sieci. Mimo to nie mamy wydajnego silnika JavaScript, który ma poważny wpływ na każdą witrynę, która intensywnie go używa.

Wszyscy mamy nadzieję, że sytuacja z przeglądarką internetową ulegnie poprawie, na przykład wszyscy mamy nadzieję, że osoby pracujące nad przeniesieniem Chromium na PowerPC Big Endian wkrótce znajdą więcej osób, które pomogą osiągnąć cel.

This image has an empty alt attribute; its file name is image-1024x576.png

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.