Gotowi do produkcji prototypów z przerobionym projektem PCB ze wszystkimi dostępnymi komponentami

Ilustracja: Dmitry Abramov z Pixabay

Karty graficzne AMD MXM w naszych rękach!

Jak już pisaliśmy w lipcu, nasz sprzedawca AMD poinformował nas, że nowe karty graficzne MXM nie będą dostępne. Wybraliśmy producenta, który nadal produkuje i sprzedaje niedrogie karty wideo MXM oparte na AMD (Typ A – rozmiar 82mm x 70mm) .

W tej chwili otwarte sterowniki AMD są lepsze niż NVIDIA, więc naszym zdaniem jest to najlepsza opcja dla GNU/Linuksa i unikalne rozwiązanie do obsługi pochodnych Amiga OS. Zatem, nawet jeśli łatwiej jest znaleźć karty wideo NVIDIA MXM (Typ A), nadal preferujemy używanie kart wideo AMD MXM.

W związku z tym zamówiliśmy i otrzymaliśmy dwie karty graficzne MXM AMD E9174 z 4 GB RAM, właściwie to jedyna dostępna opcja, bo wersja 2 GB nie jest już dostępna.

Główne cechy
AMD Embedded Radeon E9174
Obsługuje DirectX 12, Vulkan, OpenGL 4.5, Open CL 2.0
MXM 3.0 Type A
Obsługuje 5 wyjść
128-bit width, 4 GB pamięci typu GDDR5

Są one gotowe do przetestowania z naszymi prototypami. Wydaliśmy 780 dolarów (360 za sztukę) i 185 euro podatku importowego. Zakup był możliwy dzięki ostatnim darowiznom, które przekroczyły cel dedykowanej kampanii darowizn na rzecz certyfikacji CE więc jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Opublikowane przerobione źródła PCB płyty Tyche

W końcu, przerobione źródło projektu PCB płyty Tyche z uaktualnionymi dostępnymi komponentami jest gotowe (w starszych postach możecie zagłębić się bardziej w temat “naszych” problemów z brakiem komponentów elektronicznych). Praca ta została wykonana przy użyciu Mentor Expedition i jest już gotowa i wgrana do naszego repozytorium ze wszystkimi zgłoszonymi poprawionymi błędami, włączając w to błąd numer 5, który został poprawiony jako ostatni. Dzięki naszym współpracownikom jesteśmy w stanie wyeksportować tę pracę w formacie Altium, więc w najbliższych dniach opublikujemy ją i spróbujemy przekonwertować do formatu Open Source Kicad (prawdopodobnie gubiąc coś w procesie konwersji). W naszym starszym poście podaliśmy więcej szczegółów dotyczących źródeł PCB.

Wewnątrz folderu Output można znaleźć wiele interesujących plików, które można łatwo przeglądać, takich jak “the plot separate sheet” CAM350/DFM STREAM oraz Motherboard Assembly TOP i BOTTOM.

 

Podsumowując, teraz mamy wszystko do wyprodukowania i wykonania testów sprzętowych we wrześniu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.