O nas

Ta strona powstała dla projektu produkcji nowego notebooka  PowerPC.
Szukamy osób, które naprawdę lubią innowacje dla pasji.

Zamiłowanie do innowacji i do tego projektu już zmotywowały producenta, aby rozpoczął prace nas projektem płyty głównej tego notebooka PowerPC.
Żeby był on wyprodukowany i zaprojektowany dla naszych potrzeb udział Państwa jest tym, co czyni różnicę.
Dla nas to przyjemność pomóc i wspierać małych producentów sprzętu / oprogramowania, którzy naprawdę lubią robić coś dla innowacji i postępu w naszym społeczeństwie.

Projekt notebooka GNU / Linux PowerPC chce połączyć grupę pasjonatów takich jak ty. Ci ludzie z ich zaangażowaniem będzie dokonywać zmian w zakresie produkcji i projektowania nowego open source PowerPC notebooka.

Roberto Inocebnti jest tym który stworzył projekt, ale za nim są dziesiątki osób które pchają ten projekt do przodu. Lista ta będzie aktualizowana.

Roberto Innocenti
Inicjator projektu
Dla mnie technologia musi być dla poprawy życia wszystkich ludzi, a nie dla przełożenia na dochód dla garstki osób. Jestem entuzjastą wolnego oprogramowania i lubię pomagać i wspierać małych producentów sprzętu i oprogramowania, którzy naprawdę lubią robić coś dla innowacji i postępu ludzkości. Dla pasji jestem zaangażowany w próby humanizacji życia i społeczeństwa, prowadzę dwa blogi technologiczne. To ja rozpocząłem projekt “GNU / Linux PowerPC notebook”. Zawodowo projektuję i tworzę strony internetowe z użyciem języka Python i PHP.
Aubert Guillemette
Tłumacz na język francuski
Jestem studentem informatyki z Kanady. Obecnie studiuję na Rouyn-Noranda za CEGEP, w Quebecu. (CEGEP jest podobne do tego, co w USA nazywane jest college. Można doczytać co to na Wikipedii, jest dobry artykuł na ten temat.) Zakochałam się w oprogramowaniu open source jako dziecko, kiedy mój ojciec zainstalował Linux na rodzinnym komputerze. Od tamtej pory rośnie moje zainteresowanie dla komputerów. Zacząłem zbieranie starych komputerów z przyjaciółmi, sąsiadami i rodziną.
François Téchené
Media Production
Jestem francuskim reżyserem i animatorem, pracuję głównie dla brytyjskiej firmy filmowej Free Seed Films. Moje ostatnie prace obejmują 3 wideoklipy muzyczne dla Blockheads i kampanię promocyjną dla No More Page 3. Trochę interesuję się komputerami retro, jak również filozofią wolnego oprogramowania / sprzętu. Myślę, że PowerPC jest częścią zdrowej bioróżnorodności w technologiach komputerowych.
Mario Frauscher
Tłumaczenie na język niemiecki
Mieszkam w Austrii. Dwie z moich pasji jest oprogramowanie open source, a szczególnie Linux. Jestem z zawodu handlowcem (Maszyny / narzędzia)
Henrick Johannson
Forum Moderator
Urodził się w Szwecji 1980, zaszczepił się komputerami w młodym wieku od kuzynów z C64. Przeniósł się w latach 90 na Amigę a później MAC-Windows-> linux-> MorphOS. Z biegiem lat stał się prawdziwym fanatykiem PPC i używa sprzętu PPC codziennie. Posiada 12 komputerów w swoim domu, z czego 5 jest na bazie PPC. Posiada doświadczenie w robieniu dem, sprzęcie i oprogramowaniu oraz zarządzaniu forami. Inne zainteresowania to: ołówek i papier, gry RPG, gotowanie i mięso.
Peter Czanik
Fedora ppc64 dla notebooka PowerPC
Peter jest kierownikiem społeczności BalaBit, programistą syslog-ng. W swym ograniczonym wolnym czasie interesuje się architekturami nie-x86, i pracuje na jednej ze swoich maszyn z PPC, ARM bądź MIPS. Kiedy laptop będzie miał działający kernel chce przenieść na niego Fedorę i być może OpenSUSE.
Antonello Mangone
Tłumaczenia
Urodzony w Mediolanie w 1972, jest programistą stron internetowych od 1999 r.Pracuje z większością popularnych technologii, ale zawsze obserwuje nowinki w sieci. Pracuje głównie z LAMP ale ma tez oko na Pythona/Django i Ruby/ROR. GNU i Linuks to miłość od pierwszego wejrzenia której nigdy nie opuści!
Guillermo Amat
Tłumaczenie na język hiszpański
Urodziłem się w Hiszpanii w 1976 roku. Lubię otwarte oprogramowanie i Linuksa, nadal mam starą Amigę , który była moim drugim komputerem i powodem studiów informatycznych. .Jestem również posiadaczem PPC Mac Mini, która biega pod systemem MorphOS. Pomagam w projekcie jako tłumacz na język hiszpański. Myślę że PowerPC i Linuks to świetna kombinacja i chciałbym zobaczyć na tym notebooku także inne systemy działające na nim (AmigaOS i MorphOS).
Saulo Paiva
Tłumaczenie na język portugalski
Nazywam się Saulo Paiva, i pracuję jako inżynier w branży IT. Zawsze interesowałem się historią komputerów, egzotyką różnorodnego sprzętu, jak rozwijał się i t.p.
Prywatnie uwielbiam fotografować, kocham muzykę, myślę że jest zbyt wiele rzeczy które lubię aby mieć czas na nie wszystkie. Tęsknię za czasami kiedy mieliśmy platformy oparte na różnych procesorach i możliwość wyboru.
Adam Mierzwa
Tłumaczenie na język polski
Urodzony w Polsce 1973, entuzjasta komputera Amiga, także w najnowszej odsłonie (AmigaOS 4.x).
Hardware Manufacter
Design & Facturer the PowerPC Notebook

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.