Kolejny sukces: całkowicie sfinansowane PCB! Czas na kampanię prototypów!

Dzięki życzliwemu wkładowi darczyńców właśnie dotarliśmy do celu kampanii finansowania Fazy 1B „Fast simulation bus”.

Projekt PCB (płytka drukowana) jest obecnie w fazie finalizacji; jak tylko go przejrzymy, opublikujemy go w naszym repozytorium GitLab. Ta ostatnia faza miała fundamentalne znaczenie, ponieważ mogliśmy przetestować poprawność projektu, torując drogę do kolejnej kampanii.

Przeszliśmy przez najtrudniejsze części, jeśli chodzi o wybory dotyczące badań i rozwoju. Przekroczyliśmy niepewny grunt z wieloma otwartymi wyzwaniami i zbadaliśmy wiele rozwiązań. Przekroczyliśmy również cel ekonomiczny poprzednich kampanii, które były dość ciężkie, i dzięki wielu osobom udało nam się dotrzeć tak daleko, jeszcze raz dziękujemy wszystkim!

Jesteśmy teraz gotowi do rozpoczęcia Fazy 2 „Produkcja i dostawa pięciu działających prototypów” z celem w wysokości 10500 euro (około 12720 USD).

Naszym celem jest ukończenie tej nowej kampanii do wiosny 2021 roku i ponownie współpracujemy z cierpliwymi facetami z ACube Systems, którzy pomogą nam w wykonaniu pięciu prototypów.

printed circuit check

Te prototypy będą bardzo ważne, ponieważ będą używane do

  • przetestowania projektu PCB
  • dowiedzenia się, jak poprawnie zainicjować sprzęt
  • dostrojenia konfiguracji U-Boota
  • dopasowania płyty głównej do korpusu obudowy Eclipse Slimbook

Do tej pory pracowaliśmy z U-Bootem na NXP T2080 RDB Devkit, ale jest to zupełnie inne rozwiązanie niż nasza płyta główna, która jest bardziej złożona. Musimy dostroić U-Boot bezpośrednio na ostatecznym sprzęcie, a prototypy będą do tego niezbędne. Ponadto praca nad U-Ubootem jest nadal wymagana, nawet z Devkit, aby poprawnie skonfigurować bufor ramki. W tej chwili mamy dostęp do konsoli U-Boot tylko w trybie szeregowym. ACube Systems pomoże nam w tym zadaniu.

Płyta główna została zaprojektowana (położenie śrub i portów) tak, aby pasowała do korpusu notebooka Eclipse, na którym powinny być montowane prototypy.

Ponadto musimy przeprojektować odprowadzające ciepło rurki cieplne („heat pipes”), które będą nieco inne niż to, co było pierwotnie stosowane w notebooku Eclipse.

Może niektórzy z was nawet nie myśleli, że to możliwe, ale robimy postępy. Podróż wciąż się nie kończy. Musimy opowiedzieć o tym projekcie dookoła, ponieważ potrzebujemy więcej zainteresowanych ludzi, więcej darowizn.

2021 to nasz rok! Urzeczywistnijmy ten projekt!

Subscribe to our Newsletter

Term & Conditions *

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.