W jedności siła

Budujemy wspólnotę opartą na solidarności, aby doprowadzić do zbudowania grupy zakupowej z jednej strony, z drugiej zaś za doprowadzenie do ukończenia projektu i produkcji notebooka z PowerPC dedykowanego dla GNU/Linux. Szukamy uczciwej ceny dla wszystkich – dla nabywców aby mogli go kupić, i dla producenta aby mógł go wyprodukować.

Wybór małej firmy jest zarówno etyczny jak i spowodowany koniecznością. Jest poza paradygmatami gospodarki, gdzie akumulacja kapitału jest wartością odniesienia, gdyż dla nas liczy się pasja i współpraca z producentem dla którego ważny jest nie tylko zysk, zadowoli go niewielki zarobek (który pozwoli mu na stabilność finansową i podtrzymanie działalności).

W takim modelu produkcji możemy mieć wpływ na rezultat końcowy poprzez bezpośredni kontakt z producentem. Konsumenci są zatem ważnym elementem w łańcuchu rozwoju produktu, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ dbają o jego rozwój i upowszechnienie.

To wyzwanie zostało podjęte przez włoskiego projektanta i producenta sprzętu, który jest częścią projektu. To producent dołączył do projektu, nie dla zysku, ale z pewnością dla pasji.

Płyta główna jest zaprojektowana i wyprodukowana we Włoszech, natomiast obudowa będzie pochodzić od jednego z producentów ODM. Będzie to standardowa obudowa 15’6 i mamy nadzieję że uda się ją zdobyć bez konieczności kupowania jej razem z płytą główną.

Zaprojektowanie własnej dla tak małej produkcji jest nieopłacalne ekonomicznie. To dlatego producent notebooka PowerPC planuje użyć obudowy już istniejącej.

Wspólnota skupiona wokół projektu to coś więcej jak grupa kupujących. Jest tak dlatego bo nie chodzi tylko o finansowe zabezpieczenie projektu i doprowadzenie do produkcji i sprzedaży. Jesteśmy zobowiązani do zaprojektowania notebooka, i do późniejszego wyposażenia go w przeniesiony i zoptymalizowany system GNU/Linux.

Dołącz do naszej drużyny i wzmocnij nasz PowerPC Notebook Team! Zaprenumeruj nasz newsletter

Term & Conditions *

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.