Prezentacje w Europie

W ostatnim tygodniu października pokazaliśmy projekt Open Hardware PowerPC na Linux Day we Włoszech i Amiga32 w Niemczech. Następna prezentacja odbyła się na Alchimie12 we Francji.

Od 2001 roku Linux Day jest rozproszoną inicjatywą mającą na celu naukę i promowanie Linuksa oraz wolnego oprogramowania.

W tym roku głównym tematem „Linux Day” była „prywatność i poufność”.

Dni Linuksa składają się z licznych wydarzeń lokalnych, organizowanych niezależnie przez grupy fanów w ich miastach, wszystkie w tym samym dniu. W tym kontekście można znaleźć rozmowy, warsztaty, pomoc techniczną, gadżety, fora i praktyczne demonstracje.

Linux Day 2017 Milano PowerPC Notebook

Linux Day 2017 w Mediolanie i prezentacja na temat notebooka PowerPC

Nasz projekt został pokazany w Mediolanie przez Roberto I. oraz w Bolzano przez Diego M. (patrz zdjęcie poniżej)

Powyżej widać Roberto wyjaśniającego pracę wykonaną przez niektórych z naszych członków w ramach tego, co nazywamy „Laboratoriami” (a w Polsce warsztatami). .

Poniżej Diego opowiada o fundacji Power Progress Community i jej celach związanych z Wolnym Oprogramowaniem i Open Hardware. W szczególności charakter Open Hardware naszego notebooka PowerPC pasuje idealnie do projektu grupy użytkowników Linzano Linux „Transparent Hardware”. Przeprowadzone wspólnie z Centrum Ochrony Konsumentów Bolzano, poprzez które zapraszają firmy i sklepy w Południowym Tyrolu, które sprzedają komputery, aby przedstawić przejrzysty koszt komputerów w sprzedaży, oddzielając koszt sprzętu od kosztu towarzyszącego mu oprogramowania (system operacyjny, pakiet biurowy, jeśli taki istnieje, itp.). Co więcej, proponują nawet instalację dystrybucji Linuksa jako głównego systemu operacyjnego komputera, który ma być sprzedawany. Firmy i sklepy spełniające warunki projektu mogą oznaczać je logiem widocznym po lewej stronie obrazu.

Linux Day 2017 Bolzano PowerPC Notebook Labs

Linux Day 2017 w Bolzano i warsztaty PowerPC Notebook

 

Amiga 32 była imprezą z licznymi wystawcami, wykładami znanych osobistości Amigi z przeszłości i teraźniejszości, a także występów na żywo wokół Amigi. ACube uczestniczyło w spotkaniu i odpowiadało na pytania dotyczące naszego nadchodzącego notebooka.

Amiga 32 Acube System that show our project PowerPC Notebook

Amiga 32 – Acube System pokazuje nasz projekt  PowerPC Notebook

Kolejne wydarzenie Amigi odbyło się we Francji, to Alchimie 12 organizowane przez Triple A Association. Alchemy 12 to demoparty promujące kreatywność w kontekście konkursów (grafika 2D i 3D, muzyka, animacje 3D, programowanie na wszystkich typach maszyn i krótkich filmach). Podczas tego wydarzenia Phillippe F. zaprezentował projekt i naszą organizację non-profit.

Alchemy 12 PowerPC Notebook presentation

Prezentacja notebooka PowerPC na Alchimie 12

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.