Projektowanie PCB rozpoczęte! Carpe Diem!

Minęły cztery miesiące, odkąd rozpoczęliśmy naszą kampanię darowizn na projekt PCB, a obecnie osiągamy około 6500 EUR (27%) celu 24000 EUR na cały etap 1 projektu i musimy przyznać, że wskaźnik darowizn jest wolniejszy niż się spodziewaliśmy.

Faza 1 podzielona jest na dwa podzadania:

1A) Projekt PCB 19000 €
1B) Symulacja szybkiej magistrali SI 5000 €

Innymi słowy, osiągnęliśmy zachęcające 34% tego, co jest wymagane do podzadania 1A).

Ponieważ naprawdę chcemy przyspieszyć działanie w jak największym stopniu, postanowiliśmy formalnie podzielić fazę 1 i nie czekać na osiągnięcie kwoty 24000 EUR, aby rozpocząć projektowanie płytki drukowanej.

W tym celu podpisaliśmy umowę z ACube Systems (firmą, na której polegamy przy projektowaniu) tylko na podzadanie 1A), która umożliwia nam rozpoczęcie projektu PCB. W momencie podpisywania umowy zapłaciliśmy 6000 €, kwotę wymaganą przez projektanta do rozpoczęcia pracy.

Slimbook Eclipse Notebook

Jednym z powodów zmuszających nas do przyspieszenia planowanych działań jest powiązanie z dostępnością obudowy Slimbook „Eclipse”, która nie będzie trwała wiecznie, podobnie jak dostępność na rynku innych produktów, takich jak komponenty elektroniczne, które wybraliśmy podczas schematów elektrycznych faza projektowania. W rzeczywistości schematy elektryczne są dostosowane do pinoutów tego konkretnego modelu Slimbooka, a konstrukcja płytki drukowanej zostanie specjalnie ukształtowana, aby pasowała do ramy Slimbook Eclipse. Z powodu tych ograniczeń musimy ukończyć projektowanie PCB (faza 1A), szybkie symulacje magistrali SI (faza 1B) i prototypy (faza 2) około tego lata.

Ustaliliśmy koniec kwietnia 2020 r. Jako termin dla fazy 1A, więc mamy jeszcze 3 miesiące na pozyskanie pozostałych 12500 EUR. Być może rozumiesz, że ten cel jest dość ambitny, ale jest konieczny, jeśli nie chcemy ryzykować niepowodzenia.

Z powodów wyjaśnionych powyżej uprzejmie prosimy wszystkich ludzi, którzy chcą, aby projekt laptopa PowerPC zakończył się sukcesem, dołożenia dodatkowego wysiłku, aby pomóc nam teraz zwiększyć współczynnik darowizn

Ponieważ cały projekt będzie zgodny z zasadami otwartego sprzętu, nie przewidujemy, że jakakolwiek firma przekaże darowiznę na projekt, ponieważ nie otrzymają z niego ekskluzywnego konkurencyjnego produktu. Dlatego jedynym przewidywanym przez nas rozwiązaniem w celu przyspieszenia tempa darowizn jest zwiększenie liczby osób przekazujących darowiznę na projekt.

Proszę, pomóżcie nam rozpowszechniać informacje o projekcie i przekonajmy, że coraz więcej osób przekazuje darowiznę.

Ewentualnie, jeśli jesteś poinformowany, albo jeszcze lepiej jeśli bierzesz udział w jakimś finansowanym ze środków publicznych projekcie badawczym, mającym na celu finansowanie działań, które nie są niezrównoważone finansowo, pomóż nam ustanowić łącze do uzyskania niektórych funduszy.

Kilka wskazówek, jak możesz rozpowszechniać informacje o projekcie:

 1. publikuj na swoich blogach, stronach internetowych, profilach społecznościowych lub postach na forach, mówiąc o projekcie, zgłaszając jeden lub więcej z tych kluczowych elementów:

 • The Open Hardware Notebook Project zaczął projektowanie płytki drukowanej PCB.
 • Power Progress Community chce ukończyć latem swój notebook jako sprzęt typu open source i potrzebuje teraz darowizn.
 • Power Progress Community, stowarzyszenie nienastawione na zysk, które promuje projekt, dostarcza wszystkie produkty projektowe zgodne z zasadami Open Source Hardware (OSH).
 • Schematy elektryczne, które wyszły z pierwszej kampanii, są dostępne bezpłatnie na stronie https://gitlab.com/oshw-powerpc-notebook/powerpc-laptop-mobo

 1. komentuj na blogach technicznych lub forach społecznościowych, aby dać szansę projektowi, bazując na faktach

 • Open Hardware Notebook Project promuje różnorodność technologii (inną niż x86 i ARM) poprzez swojego laptopa Open Source Hardware.
 • Uwolnij się od spyware i backdoorów, pomagając projektowi Open Hardware Notebook.
 • Każdy będzie mógł dowolnie dostosowywać dowolny aspekt laptopa (kształt, komponenty), na przykład tworząc uproszczoną wersję podobną do komputera jednopłytkowego.
 • Będąc całkowicie otwartym, projekt dostarczy przydatnych materiałów dla studentów, którzy będą mogli zbadać każdy aspekt komputera przenośnego.
 • Każda firma będzie w stanie wyprodukować płytę główną bez ponoszenia żadnych opłat i będzie mogła ją dostosować bez żadnych ograniczeń.

 1. poproś blog lub gazetę internetową o opublikowanie wiadomości na temat projektu, biorąc pod uwagę którykolwiek z wyżej wymienionych faktów.

Jesteśmy dostępni dla każdej formy współpracy, jeśli chcesz skontaktuj się z nami lub wypełnij ankietę współpracy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.